V sobotu ke strojům !!

19.04.2014 20:01

Celý týden jsem sledoval předpověď počasí. Jediný den, kdy se na mě smálo sluníčko, byla právě zvolená sobota. Když jsem se ráno probudil a viděl jsem, že na teploměru je -2°C, nechtělo se mi ani z postele. Nakonec jsem vyrážel a na motorce bylo 6,2°C. Zatroubil jsem u Sinišů, ale ty se zjevně nikam nechystali.

K místu srazu byla opravdu, ale opravdu slušná zima. Přijel jsem k pumpě, dal si kafe a upřímně jsem ani nečekal, že někdo dorazí. Přijel ke mně nějaký chlapík a říká „Vy motorkáři jste pěkně prdlí“, začal jsem se připravovat, že bude-li  pokračovat v takovém tónu, budu mu muset asi naplácat. „Jedu z Folmavy a tam je 15cm sněhu“ pokračoval už smířlivěji. A to už začali najíždět Jirka,Víťa a Milan. Jsou to hrdinové v takovéhle kose a přijeli !!!! Chlapík viděl, že je v centru srazu bláznů a raději se spakoval a odejel. Kluci, to je kurevská zima, pojeďme raději na Beroun, prohlásil Jirka. Vysvětlil jsem mu, že Náčelník nás bude čekat na Modravě, a to s celým klatovským motoklubem. Jak myslíš, ale ten Beroun by byla mnohem lepší varianta, povzdechl si Jirka. Dopili jsme kávu a vyrazili na místo srazu šumavské větve. Dorazili jsme přesně v 10.45, nikde nikdo,  zima no hrůza, všichni objímali motory a zahřívali se jak mohli. Kluci Beroun je v nížině, mumlal Jirka. Ze šumavských hvozdů nakonec dorazili Sini a Martina, a to z Tymákova. Když jsem je viděl, vybavila se mi reklama na mrazák Samsung. No, nebude to žádná sranda – vzhůru na Šumavu !

Další zastávka na benzínce v Horažďovicích, kde pokračoval rituál s objímáním motorů. Nevím co máte proti tomu Berounu!, nepovolil Jirka. Rád bych napsal, že vykouklo sluníčko, bohužel bylo pořád stejně hnusně, jako v Losiné a Nepomuku. Zvolnili jsme rychlostně, aby někteří členi naší výpravy, jenž mají neokapotovaná mota, neomrzli. Cca po ¾ hodince jsme dorazili na Račánek. Dnes žádné pohledy z terasy do kraje, rovnou do hospody - stůl u kachlíkových kamen bylo to nejhezčí z Šumavy, co jsme ten den viděli. Vedoucí paní Lišková se o nás starala, jak o vlastní - dokladem jsou fota v galerii. Jak tak výprava teplotně pookřála, začalo se řešit, jak mám malou motorku. Hele to GS je pro Tebe děsně malá motorka, teda i když je asi největší na trhu, šel do mě Jirka. Nóoo to je fakt, ty jsi širší, než ty kufry co máš na motorce, pokračoval Milan. A tak pánové pokračovali, až se shodli na tom, že mám raději jezdit na HD – to prý je adekvátní k mé „atletické“ postavě. Diskusi zakončili jahodovými knedlíčky a polívčičkou. Sinišáci nám oznámili, že na nás prdí a jedou raději na den Ducati, kde mají objednanou projížďku (je to směr na Beroun !).

Vyrazili jsme do stejného hnusna, a to směr Modrava. Cesta typicky šumavská – štěrk v zatáčkách, díry tam, kde je nečekáte, takový cestářský Boubín. Je evidentní, že diskuse o tom, co se Šumavou, ekologové versus vláda a starostové, Šumavě rozhodně neprospívá. Nakonec se to povedlo a dorazili jsme na Klostermanku, přesně v tu chvíli vyšlo sluníčko!  Hrdinně jsme se posadili venku a donutili obsluhu k obsluze. Jen jsme dosedli, už přijížděl Náčelník s celým chodským motoklubem DoA – moto, no, to jsme koukali jako blázni – seznámil jsme se s Milanem, ostatní prý nemohli (patrně se přes sníh nemohli dostat k motorkám). Kvůli tomu jsme nejeli do Berouna jóoo, ani nebudu psát, kdo to řekl. Helé kluci, nedovedete si představit, jak strašná zima proniká mým zipem v bundě, Milan na důkaz svého tvrzení, svlékl triko a ukázal pěšinku na své hrudi.

Tak dáme kačenku! Co byste řekli, zase nebyla !!! Zklamaní, zmrzlí a trošku připosraný jsme si objednali. Já po upozornění na malou motorku, grilovanou zeleninku, Jirka řízeček s kaší, Milan pohárek, Víťa pivečko, že prý bude mít zítra kachnu doma, Náčelník salám s cibulí a octem. Hele, fakt to za moc nestálo. Nedá se nic dělat, zajistím Vám kachničku, to budete čumět, prohlásil Náčelník.  Chvíli telefonoval a pak zavelel – zaplaťte a jedeme.Další šok přišel okamžitě v podobě účtu za salámek s cibulí = 180,- Kč !!!!  Náčelník chvíli nechápavě koukal na účet, pak na obsluhu, počkejte já měl jen salám s cibulí !!!!! No dyť jo, vždyť jste měl 20 dkg. Pro jistotu jsem si vzal telefon a namačkal jsem „rychlou, kdyby to s Náčelníkem nebo obsluhou nedopadlo dobře. Náčelník po delším dohadování zaplatil a prohlásil, tady jsme naposled !!! Jóo Beroun je Beroun, žbrblal Jirka.

Vzhůru za kachnou – tedy do Strážova. Absolvovali jsme spojku mezi Srním a Železnou Rudou. Dlážděná cesta z doby Marie Terezie, přiváděla Jirku na HD k nepříčetnosti - vypadávají mi kvalty, řval na celé kolo. Cesta fakt hrozná. Já jsem se dozvěděl od zástupce DoA (Milana), že mé GS prakticky nezhasíná brzdové světlo , že bych s tím měl něco dělat. Ve Strážově už nás čekal, v krásné zamlžené hospůdce, majitel s neuvěřitelnou porcí kachny. Náčelník a „velké“ DoA – moto si nedali (stále v šoku z gothaje). Je fakt, že za cenu gothaje by tady měl 2 kachničky s vagónem knedlíků. Nakonec to všechno dobře dopadlo, až na tak hrozný začátek vyjížďky.

Díky všem zúčastněným, bylo to fajn (příště dáme Beroun). Doufám, že DoA - moto nebude mít jediného člena, ale i Tobě díky Milane.

PS.: Víťo jaká byla doma kachnička? – vyplatilo se počkat.