Vyjížďka do Krkonoš na svěcení motorek ve Vrchlabí – letos pro otužilce.

05.05.2014 20:36

Dostal jsem za úkol napsat něco o naší poslední vyjížďce. Náš klubový kronikář Sláva vyrazil s jinou partou do Rumunska , tentokrát s dvoustopým vozidlem. Ty jednostopé mu moc často padají. :-)

     Teď už k naší vyjížďce. Vyrazili jsme ve čtvrtek ráno – na Svátek práce – za krásného, slunečného počasí. Štefan a Luboš s Janinou přijeli do Janovic. Oldu jsme přibrali ve Zbůchu. Krásné počasí nám vydrželo až do Rakovníka a od Loun už jsme jeli v pořádném , studeném lijáku. Do Krkonoš jsme přijeli řádně zmrzlí a mokří. V penzionu Spilka se pan majitel dobrým jídlem a pitím postaral o rychlé zapomenutí na útrapy z cesty. Druhý den – v pátek – jsme měli v plánu navštívit asi 100 km vzdálené Pekelné doly. Cesta do Nového Boru proběhla bez problému. Tam jsme se potkali s Lubošovým kamarádem , který nás zavedl do Pekelných dolů.  Byl to docela zážitek. Doporučuji každému, kdo se bude v těchto končinách pohybovat, aby je navštívil. Fotky jsou v galerii.     

Při návratu z Pekelných dolů do Vítkovic jsme měli všichni dojem, že se vracíme zkratkou přes Sibiř. Do penzionu jsme přijeli řádně zmrzlí, ale pan Spilka to opět napravil dobrým jídlem  a čerstvě naraženým soudkem piva. Večer dorazila Evina s Vlaďkou.      

     V sobotu ráno jsme konečně všichni vyrazili na akci, kvůli které jsme do Krkonoš jeli a to : Krkonošské svěcení motorek . Letos se konal již 11 ročník. Dojelo něco přes 400 motorek , což je asi čtvrtina počtu z roku 2013. Do chladného počasí se moc lidem nechtělo, i když Krakonoš předpovídané mraky s deštěm rozehnal. Společná vyjížďka měla být na Špindlerovku, ale odtud se vracela auta s bílou čepicí, takže se naše skupina při odjezdu z Vrchlabí odtrhla a jeli jsme na oběd do Semil. Po obědě jsme projeli Vysokým nad Jizerou a přes Rokytnici a Rezek jsme sjeli zpět do Vítkovic do penzionu. Na Rezku už teplota klesala   ke 3 st. C.

     V neděli ráno jsme se probudili do nádherného, slunečného počasí. Teplota sice zůstávala v nižších stupních, ale bylo to přece jen lepší než v sobotu. Cestou domů nám Štefan domluvil vydatný oběd u svého bratrance .     Celkem jsme najeli přes 1000 km.